Bezdomovec ležel před DDM
Kolín – Zaměstnanec domu dětí a mládeže volal městským strážníkům, protože v areálu Zámeckáá, kde se měla konat akce pro děti se poflakoval bezdomovec. Hlídka se vydala na místo, kde našla závislého bezdomovce. „Strážníci bezdomovce vykázali z místa,“ řekla mluvčí kolínských městských policistů Helena Honksizová.

Obtěžoval cestující
Problémový závislý muž bez domova obtěžoval cestující na autobusovém a vlakovém nádraží v Kolíně. Ostraha nádražní haly na místo zavolala městské strážníky a ti bezdomovce z místa důrazně vykázali.Česnek vyšel ženu draho
Kolín – Několik minut před půl dvanáctou dopoledne zavolali zaměstnanci obchodního centra, že zadrželi osobu, která se snažila ukrást zboží. Strážníci se tedy vydali na místo. Žena z Kolínska odcizila pouze česnek, jehož hodnota byla šest korun. Ten si uschovala a pronesla za pokladní zónu bez zaplacení. Žena nezapírala a ke krádeži se přivolaným městským strážníkům přiznala. Krást se ženě rozhodně nevyplatilo. „Za přestupek proti majetku jí byl na místě uložený správní trest – pokuta,“ vysvětlila mluvčí kolínských městských policistů Helena Honkiszová. Žena tedy v závěru neušetřila několik drobných, ale musí za svoji chybu zaplatit mnohem více. A česnek si koupit.

Strážníci odstraňovali jehlu
Kolín – Další použitou injekční stříkačku odstraňovali kolínští strážníci v pátek v dopoledních hodinách. Tentokrát byla pohozená v ulici Grégrova. Strážníci ji dali do sběrného boxu.

Krádež se mu nevyplatila
Kolín – Potraviny v hodnotě 104 korun chtěl ukrást muž z Kolína. Načapali ho a strážníci navíc zjistili, že je důvodně podezřelý ze spáchání trestného činu, proto ho předali policii.

Zmohl ho alkohol, usnul
Kolín – Krátce po osmé hodině večer ležel ve spodní části Kutnohorské ulice muž. Strážníci, kteří přijeli na místo, zjistili, že muž požil alkohol a ten ho na cestě domů trochu zmohl. Policisté muže probudili a ten s hlídkou normálně komunikoval, zraněný nebyl. Vzhledem k tomu, že bydlel nedaleko, vstal a odebral se směrem domů do své postele.