Opilý bezdomovec skončil na záchytce, byl nebezpečný pro sebe i okolí

Kolín – Na linku městských strážníků volal jeden z všímavých občanů ohledně bezdomovce, který ležel na autobusovém nádraží a byl značně opilý. Na místo se vypravila hlídka strážníků, která našla problémového závislého bezdomovce z Kolínska. Ten ležel na zemi a pod hlavou měl prázdný obal od krabicového vína. „Muž nebyl schopen jakékoli komunikace a byl ve stavu, kdy by mohl být nebezpečný sobě nebo jiným osobám," řekla tisková mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová. Podle jejích slov byl na místo přivolaný lékař, který na místě vystavil lékařskou zprávu a rozhodl o hospitalizaci na záchytku. Tam se muž zdržel kvůli odeznění intoxikace.

Strážníci našli odpadky pohozené v pytli

Kolín – Okrskoví strážníci nalezli při kontrolní činnosti v rajonu 4. a 5. velký plastový pytel s odpadky. Ten byl odhozený na konci ulice K Vinicím pod Vinickým kopcem. Strážníci nepořádek zdokumentovali a předali příslušnému odboru. Strážníci v třetím rajónu pro změnu nalezli poškozenou lavičku u dětského hřiště v Roháčově ulici.

Prodejnu v Kutnohorské ulici v Kostelci nad Černými lesy navštívil zloděj

Kostelec n. Č. l. – V pondělí ve večerních hodinách se v ulicích Kostelce nad Černými lesy potuloval někdo, kdo měl nenechavé prsty a chtěl se rychle a snadno obohatit. Vloupal se do prodejny v Kutnohorské ulici. „Neznámý pachatel se vloupal do prodejny v době od 21.00 hodin do 23.45 hodin," upřesnila inkriminovanou dobu tisková mluvčí kolínských policistů Martina Fejfarová. Podle jejích slov zloděj z prodejny odcizil drobné mince. „Celkově si odnesl 1000 korun," upřesnila uloupenou částku Martina Fejfarová. Celková škoda, kterou lupič způsobil se však vyšplhala na 20 tisíc korun.