Psa našla paní uvázaného u stromu
Kolín - V kolínském lesíku Na Polandě se v dopoledních hodinách procházela žena z Kolína. U jednoho ze stromů našla uvázaného psíka, kterého tu původní majitel ponechal svému osudu. Žena ihned zavolala městské strážníky, kteří na místo přijeli. „Vystresovaná rezavá fenka, kříženec menšího zrůstu, byla uvázaná na vodítku dlouhém asi 25 centimetrů,“ prozradila mluvčí kolínských městských policistů Helena Honkiszová. Strážníci podle jejích slov odřízli velmi krátké vodítko od stromu a fenku převezli do městského útulku, kde se o ní starají.

Policisté budou měřit rychlost
Kolín – Policisté z Kolína opět informují řidiče o tom, kde budou tento týden měřit dodržování rychlosti. Až do neděle je možné kolínské strážce zákona vidět v Polepské ulici a v Ovčárecké ulici. Pochopitelně však policisté mohou měřit rychlost také v jiných částech města.

Silonky chtěl ukrást mladý muž
Kolín – Mladík z Kolínska si chtěl domů odnést dámské punčochové kalhoty bez toho, aby za ně zaplatil. Zboží v hodnotě 190 korun nakonec musel vrátit do prodeje a místo zboží si od městských strážníků odnesl pokutu.Strážníci se zaměřili na závislé
Kolín – Okrskoví strážníci městské policie Kolín se podle mluvčí Heleny Honkiszové zaměřili ve svěřených rajónech na kontrolu míst, kde se vyskytují problémové závislé osoby bez domova. „Jednání, chování a porušování zákonů těmito osobami, je předmětem častých stížností obyvatel města,“ vysvětlila mluvčí městských strážníků. Podle jejích slov byla zkontrolovaná Benešova ulice, ale také okolí autobusového a vlakového nádraží, Rorejcova ulice, ulice Pod Hroby, okolí nákupního domu u malé vlakové zastávky, Kmochův ostrov a Husova ulice. „Kontroly budou nadále pokračovat,“ dodala Helena Honksizová na závěr.

Přehraboval se v odpadu
Kolín – V elektroopadu se přehraboval problémový bezdomovec. Hlídka strážníků ho nejdříve nechala místo uklidit a poté ho důrazně vykázala.

Zákaz skládky nerespektují
Kolín – Zákaz skládky nerespektují někteří obyvatelé města. Strážníci našli v ulici U Borků nepořádek z domovního odpadu a stavebního materiálu přímo u cedule.

Na městský úřad zašel opilý
Kolín – Opilého muže, který obtěžoval čekající klienty, musela vykázat hlídka strážníků z budovy městského úřadu. Muž z obce na Kolínsku byl poučený o slušném chování na úřadě i v ostatních částech města Kolín. Strážníky městské policie muž pod vlivem alkoholu poslechl a odebral se na vlakovou zastávku směrem ke svému domovu.