Muži, který byl sice opilý, ale schopný bezproblémové chůze, strážníci důrazně vysvětlili, že nebude obtěžovat záchranáře požadováním odvozu a ujistili ho, že ani vozidlem městské policie se rozhodně na ubytovnu nedopraví. Tak vyrazil pěšky. Strážníci dohlédli, aby na ubytovnu dorazil a po cestě nenarušoval veřejný pořádek.

Zašli večer na pivo i se čtyřletým chlapcem

Kolín – V restauraci v Legerově ulici si kolemjdoucí všimli, že tam „paří“ i malé dítě. Obrátili na na městskou policii, která zjistila, že se jedná o čtyřletého chlapce, který zam byl s matkou a jejím přítelem na hudební produkci a „na pivu“. Strážníci ženě vysvětlili, že toto rozhodně není úplně vhodný podnik a kolem deváté večer i doba, kdy by tam mělo trávit čas malé dítě. Žena podnik s malým chlapcem opustila.

Z kontejneru se nad ránem ozývaly podivné zvuky

Kolín – Nebylo ani pět hodin ráno, když se na městské strážníky obrátil obyvatel ulice Antonína Dvořáka, protože z kontejneru na elektroodpad se ozýval podivný zvuk. Jako když je tam někdo vlezlý. A byl. Strážníci v kontejneru objevili muže, který si tam vybral monitor. „Strážníci muže poučili, že se jedná o cizí majetek a nelze ho z kontejneru vybírat a odnášet. Muž z Kolína vše pochopil, místo uklidil a opustil,“ popsala mluvčí strážníků Helena Honkiszová.