Řídil auto s dvěma promile v krvi

Kolínsko – Sedl za volant pod vlivem alkoholu. A neměl ho v krvi zrovna málo, jak se ukázalo při dechové zkoušce. Policisté 13. října kontrolovali zhruba čtyřicetiletého řidiče mezi obcemi Nové Město a Plaňany. „Řidič byl zjevně pod vlivem alkoholu, což potvrdila i dechová zkouška přístrojem ve výši 2,01. Řidiči bylo sděleno podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekla Martina Fejfarová, mluvčí kolínských policistů.

Dostal zákaz řízení. To ho ale nezastavilo

Kolínsko – Rozhodně se nenechal zastavit zákazem řízení. A to není všechno – když policisté u řidiče provedli zkoušku na drogy, neukázal se jako negativní. Když hlídka policie zastavila v obci Vitice-hřiby řidiče automobilu, zjistili při kontrole, že má muž vysložený zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 15 měsíců – až do července 2019. „U řidiče byla provedena zkouška orientačním testem DrugWipe na požití návykových látek, která vyzněla pozitivně na látku CA - Canabis - a látku AM/MET - Amfetamin/Metamfetamin. Řidiči bylo sděleno podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ uvedla Martina Fejfarová, mluvčí policistů.

Narazil do neosvětleného cyklisty

Kolín – Na křižovatce Kutnohorské ulice a ulice U Křižovatky došlo k dopravní nehodě. Řidič ve vozidle Škoda Fabia jel po ulici U Křižovatky ve směru na Sendražice. „Při odbočování vlevo do ulice Kutnohorská přehlédl protijedoucí neosvětlené jízdní kolo. Tím došlo ke střetu přední části jízdního kola a pravé přední části vozidla Škoda Fabia,“ řekla Martina Fejfarová, policejní mluvčí. Na automobilu tak vznikla škoda ve výši zhruba 15 tisíc korun, na jízdním kole asi pět tisíc. „Alkohol u obou řidičů byl na místě vyloučen provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidiče kola, který byl z místa převezen na vyšetření,“ uvedla Martina Fejfarová, mluvčí policistů.

Cyklista jel po přechodu, ohrozilo ho auto

Červené Pečky – Nehodu automobilu a cyklisty řešili policisté v Červených Pečkách. Řidič ve vozidle Škoda Fabia jel od Kutnohorské ulice k ulici Dr. Dvořáka. „ Při objíždění vozidla stojícího před přechodem pro chodce ohrozil cyklistu jedoucího z pravé strany po vyznačeném přechodu pro chodce,“ řekla k nehodě Martina Fejfarová, mluvčí kolínských policistů. Tak se srazil cyklista s motoristou. „Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl převezen k ošetření.. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou přístrojem Dräger s negativním výsledkem,“ podotkla. Na vozidle vznikla škoda dva tisíce korun, na bicyklu tisíc korun.