Muž tam nikomu neublížil ani nic nepoškodil. Jen další ubytovaní se shodli, že se dotyčný muž v poslední době choval poněkud podivně.

Dětské hřiště si vyhlédli cizinci i přerostlí mladíci

Kolín – Na dětském hřišti v Třídvorské ulici v Kolíně se uhnízdili tři opilí cizinci. „Přivolaná hlídka městské policie ženu a dva muže důrazně poučila, že dětské hřiště slouží dětem a ne k tomu, aby se tam občerstvovali, pod vlivem alkoholu vysedávali a pokřikovali,“ uvedla mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Cizinci byli poté, co si svůj „piknik“ z lavičky uklidili, vykázáni mimo tento prostor.

Pro změnu na dětském hřišti v Komenského parku v Kolíně se skupinka mladíků rozhodla vyzkoušet hrací prvky určené pouze pro mladší děti. Strážníci je z místa vykázali s poučením o maximálním věku, kdy se mohou hrací prvky využívat. Strážníci ještě celé dětské hřiště prohlédli, zda nedošlo k nějakému poškození. Naštěstí ne.

Zloděj to nebyl, tentokrát vítr, je ale dobré si všímat

Kolín – Kolem půl čtvrté ráno zavolala na tísňovou linku 156 žena, která měla podezření na krádež kovů. Z Brandlovy ulice byl totiž slyšet hluk, jako když někdo krade okapy. Strážníci nakonec zjistili, že se nic takového neděje, ale že je na oplocení stavby uvolněný plech, který ve větru rachotil. „I když nahlášená situace nebyla zjištěna, je vždy dobré, když se najdou občané, kteří nejsou lhostejní k tomu, co se zde ve městě děje,“ pochválila mluvčí strážníků Helena Honkiszová.

Bezdomovci opalovali kabely u smuteční síně

Kolín – Zaměstnankyně správy kolínského hřbitova zavolala strážníky, že u obřadní síně nějací bezdomovci zřejmě opalují kabely. Než strážníci přijeli, zbyl už po nich jen dohořívající oheň. Hlídka proto oheň uhasila.