Zloděj z nedalekého Nymburka si chtěl v prodejně Billa v kolínském obchodním centru Futurum přilepšit krádeží vepřového masa. Pro jeho smůlu se mu nezadařilo.

„Muž z okresu Nymburk (momentálně ubytovaný na jedné kolínské ubytovně) naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když do tašky vložil dvě balení (vepřový minutkový steak) v celkové hodnotě 188 korun a následně prošel pokladní zónou bez zaplacení tohoto zboží,“ popsala událost Helena Honkiszová, mluvčí městských strážníků. Odměnou mu v tomto případě byla vysoká pokuta – v oboru krádeží nebyl muž nováčkem.

Muž kradl energy drinky

Městští policisté se vydali do Billy v Obchodním centru Futurum v Kolíně. Zaměstnanci tam chytili muže, který kradl v sekci nápojů. „Muž z okresu Kutná Hora naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když uschoval do kapsy plechovku energy drinku v hodnotě 25 korun a prošel pokladní zónou bez jeho zaplacení,“ uvedla Helena Honkiszová za Městskou policii v Kolíně. I přesto, že se přiznal, pokuta ho neminula.

Bezdomovci si prali oblečení v kašně

V nedávné době řešila Městská policie v Kolíně nezvyklý případ bezdomovců, kteří si prali své oblečení v městské kašně,a dokonce se v ní měli i koupat. V odpoledních hodinách na ně upozornil jeden z místních občanů. „Hlídka strážníků na místě zjistila známou místní problémovou bezdomovkyni a narkomanku, kterou důrazně poučila o tom, jak se zde ve městě bude chovat. Poté byla spolu s dalším narkomanem z místa vykázána,“ popsala situaci mluvčí městské policie Helena Honkiszová.

Krádež masa ho vyšla na deset tisíc

Krádež vepřové pečeně si měl další muž z Nymburka nejprve pořádně promyslet. Nákup za pět prstů v Bille na náměstí Republiky v Kolíně ho nakonec vyšel na víc, než si sám představoval. V „oboru“ krádeží navíc není nováčkem. „Muž z okresu Nymburk, momentálně ubytovaný na jedné kolínské ubytovně, opět naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když odcizil dva kusy vepřové pečeně, tentokrát v celkové hodnotě 179 korun,“ potvrdila Helena Honkiszová za Městskou policii Kolín. Milovník vepřového se přiznal, a z kolínské Billy odešel s tučnou pokutou v hodnotě deset tisíc korun.

Pes se zatoulal na benzínku

V nedávné době povolali zaměstnanci z čerpací stanice, která se nachází v Ovčárecké ulici v Kolíně, strážníky městské policie. V nočních hodinách se totiž na místní benzínce potuloval pes, zřejmě se někomu ztratil. „ Na místo se dostavila hlídka, psa loveckého plemene odchytla a převezla do městského útulku,“ potvrdila mluvčí Městské policie v Kolíně Helena Honkiszová.