Dopravní značka byla dárek
Kolín – Do restaurace v Jateční ulici nesl mladík dopravní značku upravující povolenou rychlost. Hlídka policistů na místě zjistila, že se v restauraci koná oslava 30. narozenin a dopravní značka s nejvyšší povolenou rychlostí je jeden z dárků oslavenci. Značení bylo řádně zakoupené a strážníkům byl předložený doklad o koupi.

Ukradl tři kilogramy cibule
Kolín – Do domu v ulici Na Skále se vloupal doposud neznámý pachatel.Potvrdila to mluvčí policie Martina Fejfarová. Jeho lup byl vskutku zajímavý. Z domu si odnesl kuchyňské potřeby a tři kilogramy cibule.Zloděj je velký milovník kávy
Kolín – Pivní pálenku a pět balení rozpustné kávy si chtěl odnést zloděj z obchodního centra v kolínské Seifertově ulici. A nebylo to poprvé, co chtěl muž během tohoto měsíce krást. „Vzhledem k tomu, že osoba podezřelá ze spáchání přestupku proti majetku byla za majetkový přestupek v měsíci říjnu opakovaně řešena Městskou policií Kolín, nebylo porušení zákona řešeno strážníky na místě, ale bude předáno k projednání na městský úřad,“ vysvětlila mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Podle jejích slov si nenapravitelný muž, který má trvalou adresu na ohlašovně městského úřadu, tentokrát chtěl bez placení domů odnést zboží v celkové hodnotě 1230 korun.

Poctivý nálezce peněženku vrátil
Kolín – Deset minut před pravým polednem přišel na služebnu kolínských strážníků Kolíňák, který v Sokolské ulici našel peněženku. Strážníci zjistili kontakt na majitele a peněženku vrátili.

Muž si chtěl odnést deodorant
Kolín – Ke krádeži deodorantu za 75 korun se přiznal muž z Lovosic, který chtěl zboží odnést z obchodního domu v Kolíně. Místo deodorantu si nakonec odnesl pokutu od strážníků.

Porušil zákaz konzumace
Kolín - Zákaz konzumace alkoholických nápojů, který určuje vyhláška, porušili návštěvníci haly Českých drah v Kolíně. Na místě navíc kouřili. „Na to, že v tomto prostoru osoby kouří, si často stěžují obyvatelé,“ řekla mluvčí kolínských městských strážníků Helena Honkiszová s tím, že policisté události na místě vyřešili správním trestem, tedy pokutou.