Lump distribuoval pervitin, hrozí mu až deset let ve vězení

Velim – Policisté zahájili 30. května trestní stíhání pětatřicetiletého může. Nyní čelí obvinění z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Od února letošního roku se totiž věnoval distribuci pervitinu. Minulá zkušenost ho ničemu nenaučila. Byl totiž již v minulosti souzen. Tentokrát mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Vedoucí ukradl tržbu ze své prodejny

Český Brod – Policisté nyní řeší případ jednačtyřicetiletého muže, který je podezřelý z krádeže. Jako vedoucí prodejny v Českém Brodě využil chvilky nepozornosti zaměstnanců a při provádění inventury ze své kanceláře, kterou za sebou uzamkl, odnesl peněženku i s tržbou ve výši třicet tisíc korun a z prodejny utekl. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Žena čelí obvinění z daňového podvodu


Český Brod – Dvaatřicetiletá žena je obviněna z přečinu zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby. V daňovém přiznání za rok 2009 zfalšovala faktury na nákup dvou osobních vozidel a zařadila je do účetnictví své firmy, čímž zkrátila daňový základ a pozměnila částku pro výpočet DPH. Tímto byla finančnímu úřadu způsobena újma ve výši přes 106 tisíc. Pachatelce hrozí vězení až na tři léta.

Dvojice zlodějů kradla v bistru

Kolín – V bistru v Ovčárecké ulici v Kolíně se podařilo policistům chytit dva zloděje. Osmatřicetiletý zloděj a jeho mladší třiadvacetiletý kumpán poškodili vstupní dveře, a vnikli dovnitř. Hmotná škoda byla vyčíslena na 30 a půl tisíce korun. Oba skončili v policejní cele z podezření z přečinu Poškození cizí věci a Krádež ve stádiu pokusu. Pachatelům hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.