Zdemoloval dopravní značku
Kolín – Při noční kontrole veřejného pořádku v ulicích Kolína objevili městští strážníci poškozenou dopravní značku Přechod pro chodce. Dopravní znační v ulici Za Školou někdo vytrhl z kotvicí patky. Strážníci značku nafotili a problém oznámili na příslušná místa. 

Ustal si přímo na městském úřadě
Kolín – Pracovníci městského úřadu volali strážníky, protože se jim u výdeje občanských průkazu povaloval bezdomovec. Hlídka zjistila problémového závislého bezdomovce ze Slovenska a z prostoru úřadu ho vykázala. 

Nálezce přinesl peněženku
Kolín – Bylo krátce před půl desátou večer, když nálezce přinesl na služebnu Městské policie Kolín peněženku, kterou podle svých slov nalezl v Kutnohorské ulici nedaleko pobočky Komerční banky. V peněžence se nacházely doklady a různé karty občana, jehož adresa trvalého pobytu byla ve stejné ulici, kde byla nalezena peněženka. „Vzhledem k tomu, že tato věc nebyla hlášena na policii jako odcizená, byl strážníky vyrozuměn majitel, který si pro ztracenou peněženku na služebnu Městské policie Kolín osobně přišel a po nezbytné administrativě mu byla navrácena,“ popsala mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová.

Bezdomovec spal ve 14. patře
Kolín – Ve čtrnáctém poschodí šestnáctipatráku opět spal bezdomovec se spoustou nepořádku kolem sebe. Arogantního muže vykázali městští strážníci.

Láhev si schoval pod bundu
Kolín – Mladíka z Poděbrad přistihli v Kauflandu, když chtěl odcizit láhev Jägermeistera za 399 korun. Schoval si ji pod bundu, odešel bez ní a s pokutou.

Chtěl se zásobit alkoholem
Kolín – Při krádeži alkoholických nápojů v hodnotě přes 800 korun přistihla muže z Polska ostraha v nákupním centru Billa v Polepské ulici. Patrně se chtěl zásobit na svátky, možná už i na Silvestra. Muž se přivolaným městským strážníkům ke krádeži přiznal. Dostal pokutu a zboží, které nebylo poškozené, bylo navráceno do prodejny.