Jízda s alkoholem v krvi skončila karambolem, řidič vjel do příkopu

Horní Kruty - Stačilo málo a problém byl na světě. Půl hodiny po půlnoci řešili policisté nehodu u obce Horní Kruty na silnici vedoucí na Bohouňovice.

Řidič se svým vozem po dopravní nehodě totiž skončil v příkopu. „Osmadvacetiletý řidič nezvládl řízení, najel pravým kolem na krajnici a následně sjel do silničního příkopu," popsala příčinu dopravní nehody Věra Žídková, mluvčí kolínských policistů.

Karambol, který auto přetočil na pravý bok, se bohužel neobešel bez zranění. Spolu s mužem totiž v autě cestovali další. „Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvou spolujezdců," popsala Věra Žídková. Jakmile ale dali policisté řidiči po havárii dýchnout, příčina se sama ukázala.

Dechová zkouška jasně ukázala, že řidiči havarovaného automobilu v krvi kolovalo 1,51 promile alkoholu.

Hmotná škoda na vybouraném vozidle byla policisty vyčíslena na částku 20 tisíc korun.

Do domu se vloupal. Nevzal si nic, jen přespal a odešel

Stříbrná Skalice - Kuriózní případ vloupání do domu řešili policisté z černokosteleckého obvodního oddělení. Šestadvacetiletého muže vyšetřují z porušování domovní svobody.

Ten se totiž 1. prosince vloupal do domu ve Stříbrné Skalici. Nic ale neukradl. Jakmile se vyspal, tak budovu opustil.

Co se přesně stalo, popsala Věra Žídková z kolínské policie. „Vnikl na pozemek v obci Stříbrná Skalice, kde poškodil vchodové dveře do budovy a neoprávněně tam přespal. Následně v ranních hodinách budovu opustil," vysvětlila.

Muži hrozí za nelegální nocleh trest odnětí svobody až tři roky.