Své zuby neváhala použít čtyřiatřicetiletá grácie. Ta se snažila ukrást zboží v prodejně s ovocem a zeleninou v Kutnohorské ulici v Kolíně.

Zlodějku však vyrušila jedna z pracovnic a své zboží rozhodně nechtěla dát pachatelce zadarmo. Ovšem nepočítala, jak nevybíravě se k ní, pro kolínské policisty už známá firma, zachová. „Když jsem ji chtěla zastavit, aby nekradla, tak mě pokousala do ruky,“ popsala Kolínskému deníku napadená prodavačka a ukazovala na své zranění. „Musela jsem na ambulanci. Tam mě pak ošetřili,“ dodala.

Do kolínské nemocnice ji měli odvézt strážníci městské policie, kteří u události zasahovali a následně předali státní policii. Ta zanedlouho zlodějku dostihla. „Událost nyní řešíme jako přestupek,“ uvedl Michal Kučera, vedoucí Obvodního oddělení Policie České republiky v Kolíně. Pachatelka je prý pro policisty už známá osoba.

Napadenou obchodnici nyní čeká ještě nejméně jedna návštěva lékaře. „Musím jít na převaz,“ dodala s tím, že to bohužel nebyl první zážitek se zloději. Ale ještě nikdy nebyla napadena a nemusela po útoku vyhledat lékařské vyšetření. Zřejmě z obav o svou osobu ale nechtěla prozradit své jméno. Prý neumí česky.

Jakub Šťástka, Zdeněk Holeček