Strašná událost se stala ve středu kolem osmé večer, když jeden ze zhruba deseti myslivců mířil na divokou kachnu. V jednu chvíli zakopl. Upadl a brokovnice se bohužel obrátila tím nejhorším možným směrem. Podle přímého svědka Václava Kurky nešťastnému myslivci zbraň vypadla z ruky a vyšla z ní osudová střela.

Ta zasáhla jeho dceru stojící za ním. Přivolaná záchranka, ani ostatní myslivci už dívce nemohli pomoci. „Dívka utrpěla přímý průstřel hrudníku ze zhruba dvou metrů," uvedl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák. Ostatní honci se okamžitě sběhli na místo a snažili se dívce pomoci. Autem ji vezli naproti přivolané sanitce.

Školačka zemřela ještě před příjezdem posádky záchranné služby.

Nešťastný otec i jeho manželka se údajně psychicky zhroutili a jsou v péči lékařů. "Je to obrovská tragédie, kterou žije celá obec. Nepamatuju, že by se někdy něco tak strašného stalo," uvedl starosta Hrubého Jeseníku Pavel Kurka.

Zděšeni jsou i sousedé. Nešťastný myslivec podle jejich vyjádření žije v obci od malička a údajně pro svoji dceru nedávno rozestavěl druhý rodinný dům vedle svého vlastního. Dívka měla ještě staršího bratra. "Jsou to hodný lidi. Vůbec si nedokážu představit, co bych dělal v jejich kůži," uvedl rozrušený soused a rozplakal se.