„V souvislosti s útokem na Filozofickou fakultu UK sledujeme dění na sociálních sítích - a to ve vztahu ke schvalování, adorování a následování tohoto hrůzného činu. Ke 27. prosinci se v ČR zabýváme více než 60 takovými případy a u 30 z nich již známe totožnost konkrétních osob,“ informovali ve středu policisté na platformě X.

Ve čtvrtek následně Policie ČR potvrdila, že řeší i případ na Kolínsku. „Středočeští policisté ustanovili dva muže, jednoho z Mladoboleslavska, druhého z Kolínska, kteří v uplynulých dnech na sociálních sítích schvalovali útok na FF a vyslovili uznání útočníkovi,“ píše policie na platformě X s tím, že s oběma muži již policisté vedou trestní řízení.

Mluvčí středočeské policie Pavel Truxa doplnil, že oběma mužům nyní hrozí vězení. „Zaznamenali jsme oba případy na sociálních sítích. U muže z Kolínska jsme zahájili trestní stíhání pro přečin schvalování trestného činu a přečin podněcování k trestnému činu, u muže z Mladoboleslavska trestní stíhání pro přečin schvalování trestného činu,“ dodal s tím, že muži z Kolínska hrozí až dva roky vězení, muži z Mladoboleslavska rok.