Vypadalo to jako nevinná hra na indiány. Měla ovšem jednu chybu – perverzní sexuální podtext. Za zvrácené hrátky s malými chlapci teď půjde na 4 a půl roku do vězení Ondřej Martinek, jeho bývalý kolega ze sdružení Malý princ, David Lein, vyvázl jen s tříletým podmíněným trestem. Rozhodl tak ve středu městský soud, který projednal odvolání mužů proti dubnovému verdiktu Obvodního soudu pro Prahu 3. Kromě toho nesmějí oba muži 10 let pracovat s dětmi, Martinek se navíc musí podrobit ochranné ambulantní sexuologické léčbě.

Sdružení Malý princ organizovalo různé hry a výlety pro děti, zejména ze sociálně slabších rodin či z dětských domovů. Jedním z jeho pracovníků, kteří měli dětem smysluplně vyplňovat volný čas, byl právě Ondřej Martienk. Jenže jeho hry s dětmi byly víc než vypečené. Probíhaly převážně v klubovně na Císařské louce. Podle výpovědí jeho svěřenců vymyslel, že si budou hrát na mučení indiánů. To spočívalo v tom, že si nahý vychovatel lehl na záda a malí kluci ho „mučili“ dle jeho přání. Nechával si například lít horký vosk na přirození, přikládat na tělo rozžhavené nůžky, podvazovat penis či zasouvat různé předměty do konečníku. Kromě toho podle rozsudku od podzimu 2004 do jara 2005 zneužíval tehdy devíti až desetiletého chlapce, který se souhlasem své matky u Martinka bydlel. Zvrácené hrátky s dětmi podnikal od léta 2005 do léta 2006 na různých akcích. Lein zase pořizoval pornografické snímky s chlapci, jednoho podle verdiktu také pohlavně zneužil. Toto popřel, přiznal se jen k fotografování.

Oba dva trpí podle znalců homosexuální pedofilií, Martinek je navíc masochista. „Začal jsem si svou poruchu uvědomovat a dostavuji se na léčbu do Bohnic,“ kál se Martinek. V současné době prý pracuje v zařízení pro mentálně postižené ve věku 30 až 40 let.
Sdružení Malý princ se již dříve od obou distancovalo.

Proti středečnímu rozsudku se již nelze odvolat.

Jiřina Závodská