K události došlo 11. listopadu těsně před půlnocí. Mluvčí policie Michaela Richterová naznačila, že zastavení vozu Škoda Fabia v Okružní ulici na začátku vypadalo předpisově. „Hlídka řidiče vyzývala k zastavení za použití zapnutých majáků, přičemž výzvu na první pohled respektoval a zastavil. Jakmile ale policisté vystupovali ze služebního vozu, muž se s Fabií prudce rozjel a začal ujíždět,“ popsala.

Policisté se za ujíždějícím vozem ihned vydali a pronásledovali ho až do obce Veltruby, kam se řítil rychlostí i vyšší než 150 kilometrů v hodině. Jízda však skončila havárií. Na křižovatkou vedoucí směrem na Velký Osek muž nezvládl řízení a sjel do silničního příkopu.

Zdroj: Youtube

Nicméně ani poté se řidič nechtěl vzdát. „Rychle z něj vyskočil a utíkal do pole. Policisté běželi za ním, opakovaně ho vyzývali k zastavení a asi po 100 metrech ho dostihli. Následně mu přiložili pouta, zajistili ho a omezili na osobní svobodě,“ doplnila mluvčí.

Vzápětí se ukázalo, proč se muž tolik nechtěl s policisty střetnout. Dechová zkouška na alkohol mu sice vyšla pozitivně, nicméně test na jiné návykové látky už ne. „Vyšel s pozitivním výsledkem na amfetamin/metamfetamin. Na základě toho byl vyzván k lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu, což po řádném poučení odmítl,“ doplnila mluvčí.