Mluvčí středočeské policie Michaela Richterová informovala, že jedenatřicetiletý muž se krádeže dopustil během necelého měsíce hned třikrát. Ve dvou případech v Kolíně, v jednom ve Velkém Oseku.

K prvnímu případu došlo na konci května na Náměstí Republiky v Kolíně. „Vstoupil do prodejny a odcizil dvě láhve tvrdého alkoholu. Ty pak ukryl pod oblečení a prošel pokladní zónou,“ sdělila mluvčí.

Druhá krádež měla podobný scénář, akorát k ní došlo v prodejně v Polepské ulici. Tam do velké tašky nenápadně naházel patnáct čokolád a po cestě k pokladně ještě vypil plechovku slazeného nápoje. Přesto i zde prošel přes pokladnu bez placení.

Ve třetím případě pak ukradl jízdní kolo, které stálo opřené před prodejnou potravin ve Velkém Oseku.

Policisté jej ale vypátrali a muž nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu krádeže. A jelikož se jedná o opakovaně trestaného muže, hrozí mu v případě odsouzení vyšší trest. „Těchto jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za krádeže odsouzen. Hrozí mu trest odnětím svobody v délce od šesti měsíců do tří let,“ doplnila Michaela Richterová.