Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolín musí zaplatit náklady za soudní řízení s Pekárkem

Kolín - Město bude muset platit právníkovi Romana Pekárka 336 tisíc korun jako náklady na soudní řízení. V něm Kolín požadoval po bývalém místostarostovi Romanovi Pekárkovi 26 milionů korun. Takový byl rozdíl odhadní ceny a ceny, za kterou byl pozemek prodán.

4.8.2015
SDÍLEJ:

Bývalý místostarosta Roman Pekárek v budově kolínského soudu.Foto: Deník/ Jakub Šťástka

Právě prodej tohoto pozemku je spojený s korupční kauzou, kvůli které je bývalý místostarosta ve výkonu pětiletého trestu.

Kolín měl původně platit více jak půl milionu korun za náklady soudního řízení, proti tomu se ale odvolal. „Jsme rádi, že odvolací soud uznal, že si protistrana neoprávněně nárokovala nějaké částky právního zastoupení. V případě a kontextu celé korupční kauzy nám to přišlo opravdu nehorázné," okomentoval výsledek kolínský starosta Vít Rakušan.

Aktuálně již nemůže kolínské radnice podat další odvolání, zaplatit obhájci Romana Pekárka bude muset. „Existuje pouze dovolání, což je forma opravného prostředku, který nemá odkladný účinek. Pokud by se rozhodnutí případně opravovalo, tak až ex post, nevymaňuje to město z povinnosti platit," podotkl starosta.

Bude podávat město dovolání?

Zda město dovolání podá, o tom budou rozhodovat orgány města. Starosta Vít Rakušan podle svých slov na dovolání trvat bude.

Ten také Deníku uvedl, že město žalobu podat muselo, aby neporušilo chování řádného hospodáře. „Považujeme za nemorální, aby v takové situaci muselo město komukoliv platit jakékoliv soudní náklady," podotkl.

Soudkyně Marcela Brejšová ve svém ortelu z konce března tohoto roku řekla, že smlouva, která pozemek prodala, je neplatná, tudíž nemohla vzniknout městu žádná škoda, tedy si město nemá co nárokovat.

Nyní je tedy na městu, aby podalo určovací žalobu, která by vyřešila vlastnictví pozemku. „V tento moment žaloba na určení vlastnictví podána není, vše má svoji následnost, čekali jsme, jak dopadne odvolání v této věci, pak se bude pokračovat dále," řekl starosta. Podle něj by město mohlo žalobu podat v horizontu příštích měsíců.

Autor: Jakub Šťástka

4.8.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Kulturní tipy z Kolínska

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

ANKETA: Půjdete k volbám?

Kolínsko - Ptali jsme se obyvatel Kolínska, zda půjdou volit.

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení