K případu došlo na konci srpna za bílého dne. Policistům na hlídce u vlakového nádraží bylo ohlášeno, že se do výdejních boxů na objednané zboží u Futura vloupává muž. „Oznamovatel předal strážníkům popis podezřelého s tím, že se muž pohybuje za pomocí jízdního kola výrazné barvy,“ sdělila mluvčí MP Kolín Helena Honkiszová.

Pátrání po nenechavci nebylo nikterak těžké a bylo velmi rychlé. Strážníci jej spolu se státními policisty objevili uvnitř obchodního centra u prodejny Billa. Ukázalo se, že jde o mužům zákona známého recidivistu. „Zjistili jsme, že podezřelý je známý drogově závislý muž s dlouholetou kriminální minulostí z okresu Kolín,“ potvrdila mluvčí strážníků.

Nehoda kamionu a osobních aut u Kolína 21. září 2023
Obchvat Kolína zablokovala nehoda kamionu. Šest lidí je v nemocnici

Zásah se ale začal dramatizovat. Muž byl agresivní a vytáhl nůž. Nejdříve jím útočil na policisty, posléze jej obrátil proti sobě. Policisté ho proto museli rychle zpacifikovat, aby nemohl sobě ani nikomu jinému ublížit.

„Policii strážníci poskytli také součinnost při převozu věcí, které měl muž při sobě, i při střežení místa s vypáčenými boxy, a to z důvodu následného provedení ohledání místa činu,“ doplnila Helena Honkiszová.

Jaký trest muže čeká, ještě není jasné. Avšak vzhledem k tomu, že se jedná o recidivistu, může být ve hře i trest na vyšší hranici trestní sazby.