Jednačtyřicetiletý muž zaměstnával policisty v Kolíně i Českém Brodě v době od července do září. Postupně mu si připsal téměř dvě desítky případů. Mluvčí středočeské policie Michaela Richterová uvedla, že muž si vybíral v obou městech podobné cíle.

Zdroj: Youtube

„V Kolíně měl na svědomí několik vloupání, konkrétně do mincovníků parkovacího automatu, automyčky, vysavače a do schránek přepravních společností. V Českém Brodě tomu bylo obdobně. Tam se taktéž vloupal do mincovníků automyčky, vysavače a do automatů veřejných toalet,“ potvrdila s tím, že kromě toho zloděj několikrát odcizil potraviny a hygienické potřeby v prodejnách a také jízdní kolo, kterým se dopravoval na místa páchání trestného činu. „Svým jednáním způsobil celkovou škodu přesahující 100 tisíc korun,“ doplnila mluvčí.

Boxy u kolínského OC Futurum, do kterých se muž vloupal.
Muž se vloupal do výdejního boxu u Futura, pak vytáhl na policisty nůž

Muž skončil ve vazební věznici. Čelí podezření ze spáchání dvou pokračujících trestných činů, a to krádeže a poškození cizí věci. „Vzhledem k tomu, že byl za obdobné skutky v posledních třech letech odsouzen, hrozí mu až tříletý pobyt za mřížemi,“ dodala Michaela Richterová.