Následně detektivové dospěli k závěru, že stejná skupina pachatelů má na svědomí další zmizelá auta v mnohem širším regionu. Vozy prý byly rozebrány, rozprodána na náhradní díly – a tak se ztratily beze stopy. Podle policie jejich počet dosáhl celkem nejméně 99 automobilů. Závěry policie ale soudu nestačily; sami obžalovaní pak podíl na krádežích jednoznačně odmítali. „Uvádějí se tam místa krádeží, kde jsem nikdy nebyl, a jejich termíny, z nichž v některých jsem byl zcela jinde,“ bránil se šestatřicetiletý Vít Raulím, který společně se se stejně starým Karlem Buryánkem byl podle obžaloby hlavním aktérem krádeží.

Trest nakonec dostal jediný ze šestice obžalovaných, který vyfasoval patnáctitisícovou pokutu. Ne však kvůli krádežím aut, ale pro nedovolené ozbrojování. Raulím si podle obžaloby ponechal pistoli s náboji, který byla ve fabii ukradené 5. května 2004 v Liberci. To však Raulím odmítá. Připouští, že zbraň skutečně měl – prý ji ale vyměnil za několik láhví vodky.

Zprošťující rozsudek ještě není pravomocný, kauzou se ještě bude zabývat Vrchní soud v Praze. Ihned po vynesení verdiktu totiž podala odvolání státní zástupkyně. Stěží lze ale předpokládat, že by odvolací senát verdikt soudkyně Rysové zásadně změnil. Buď jej potvrdí, nebo případ vrátí k novému projednání s konkrétními pokyny, jak doplnit dokazování.