Bezcitný vrah a násilník. To je charakteristika osmnáctiletého mladíka, který pár týdnů po propuštění z vězení, kde seděl za vraždu své babičky v Pístech, znovu skončil za mřížemi. V dubnu měl v Nymburce nožem napadnout muže, v půli července si pak u poděbradského nádraží troufl pěstmi a kopanci na další oběť.
Mladík si 14. dubna kolem čtvrt na šest ráno vyhlédl skupinku lidí jdoucích z restaurace v nymburské Sadové ulici. „Po hádce napadl muže vyhazovacím nožem a po prvním neúspěsném pokusu jej napodruhé bodl do hrudníku,“ uvedl kriminalista Pavel Kvíz.
Naštěstí se nejednalo o vážné zranění a bodnutý muž stačil před agresorem utéct. Přesto si jeho zranění vyžádalo dvoudení hospitalizaci v nymburské nemocnici.
Zatím poslední fyzické napadení má na svědomí 16. července u poděbradského nádraží. Po krátké hádce šel rychle na věc. „Udeřil muže pěstí do nosu, ten po úderu klesl na zem do sedu. V tu chvíli dostal ránu kolenem do obličeje a další dvě rukou,“ doplnil kriminalista.
Napadený muž je od té doby v nymburské nemocnici se zlomenou čelistí, otřesem mozku a dalšími zraněními.
Mladík, tehdy 14 letý, udusil v roce 2004 v Pístech svoji babičku kvůli pár stokorunám. „Takový člověk by se už neměl dostat na svobodu,“ myslí si kriminalista.