„Jednalo se o muže, po jehož totožnosti v této chvíli pátráme,“ potvrdila policejní mluvčí Petra Čimová s tím, že více napoví nařízená soudní pitva. Přivolaný lékař předběžně vyloučil cizí zavinění. Tělo leželo ve vodě pravděpodobně již několik dní.

„Mluví se o tom po celé vesnici, ale nikdo netuší, o koho by mohlo jít,“ podivovala se obyvatelka Ratenic. „Našli ho kolem půl sedmé večer. Viděli jsme policejní auta a pak tělo přikryté plachtou,“ popisuje. Ve spekulacích se shoduje s dalším obyvatelem obce. „Mohl to být narkoman, co sem zabrousil z Peček,“ domýšlí starší muž s tím, že ve vesnici se zejména mladí lidé, kteří míří z Peček nebo do Peček pro drogy vyskytují poměrně často. „To máme vždycky radost,“ poznamenal starší muž ironicky.

„Den před tím jsem jela přes mostek na kole a hned dvakrát a to už tam tedy ležel,“ otřásla se při této myšlence mladá žena z Ratenic. „Pod mostkem jsem si nevšimla vůbec ničeho, ze silnice a ještě k tomu za jízdy tam není prakticky vidět. Ale příjemný pocit to rozhodně není,“ dodala. „Ještě že to nenašly děti, náš syn tam sem tam jezdí s dalšíma klukama na kole,“ lekla se maminka z Peček.