Stařenka k němu a jeho mladšímu spolujezdci dobrovolně nasedla do auta. Cestou jí muži přemluvili, aby jim dala pět tisíc korun s tím, že jí za ně dají bankovky v cizí měně.

Všichni společně odjeli k ní domů, žena došla pro peníze, za které od mužů dostala malou černou taštičku. Podle všeho pak znovu nasedla do jejich auta a odjeli do zmiňované nemocnice. Vysedli a řidič si náhle uvědomil, že údajně zapomněl v autě mobilní telefon. Vrátil se k autu a už se po něm i jeho kolegovi slehla zem.

“Když poškozená otevřela černou ledvinku, našla v ní papírky stočené jako bankovky,“ dodala k případu mluvčí kolínských policistů Věra Žídková.
Muž, který stařenku na autobusové zastávce oslovil, byl zhruba 60 let starý, obézní postavy se zavalitým obličejem a krátkými černými vlasy. Jeho spolujezdci mohlo být kolem třiceti let, vozidlo světlé barvy zatím nezjištěného značky.

Policie opět nabádá zejména seniory, aby neznámým lidem nedůvěřovali, nevpouštěli si je do bytu a už vůbec jim nedávali žádné peníze.