„V červené Škodě Felicia byla těla muže a ženy. Oba byli mrtví,“ uvedla policejní mluvčí Petra Potočná. S největší pravděpodobností se jedná o pár, který se takto pokusil ukončit svůj život už minulý týden v objektu bývalého zemědělského družstva u Pátku. Tehdy je ale vyrušil náhodný kolemjdoucí a milenci ujeli. Druhý pokus se jim ale bohužel podařil. „U obou byla nařízena soudní pitva. Jedná se určitě o sebevraždu, na místě byl nalezen dopis na rozloučenou,“ potvrdila Potočná.

Muži bylo 42 let a byl z Frýdlantu. Žena byla o čtyři roky starší a trvalé bydliště měla hlášené v Praze. „Oba byli na seznamu pohřešovaných osob,“ uvedla policejní mluvčí.

Motiv jejich činu částečně vyplývá z dopisu na rozloučenou. „Jednou z prošetřovaných verzí jsou rodinné a finanční problémy,“ uvedl vrchní komisař František Kuneš. Podrobnosti z dopisu policisté pochopitelně zveřejňovat nechtějí.

Podle lékaře, který na místě zasahoval, mohli být muž se ženou v autě už několik dní. „Je pravděpodobné, že tam byli více než jeden den,“ uvedl lékař. Na druhou stranu tam ale podle jeho slov příliš dlouho nebyli. Rozhodně to bylo méně než týden.

Policisté prověřují verzi, že se skutečně jednalo o pár, který si chtěl sáhnout na život už minulé pondělí v areálu bývalého zemědělského družstva Poděbradská Blata u Pátku. Tehdy však místem procházel Dušan Mirga, který pochopil, co se děje. „Zeptal jsem se jich, co tady blbnou a hadičku jsem jim vytáhl z výfuku,“ popsal situaci Mirga. V autě byly sklopené sedačky, na kterých oba leželi. První se po bouchání na okénko probral muž. „On byl už trochu omámený a prosil mě, abych to nikomu neříkal,“ uvedl Mirga. Ten však šel pár set metrů domů a ihned zavolal policii. Ta po příjezdu na místo objevila pouze stopy po pneumatikách.