„V noci na středu byly odcizeny Škody Octavie v Červeném Hrádku a v Chotouchově, v úterý pak v Kolíně – Štítarech,“ potvrdil mluvčí středočeských policistů Pavel Truxa.

Místní lidé nad událostmi posledních dní kroutí hlavou. „Je to prostě divný. Během jediného týdne takováhle smršť na pár čtverečních kilometrech. Navíc auta mizí z uliček, o kterých ten, kdo není zdejší, snad ani neví, že někam vedou,“ říkají a spekulují, že mezi pachateli by mohl být někdo z místních, anebo si samozřejmě vozidla dobře vytipovat.

„A všechno jsou to nová auta. Co vím, tak se měly další, tuším octávka a fabie, ztratit v Zásmukách a Suchdole,“ dodal další z místních obyvatel.
Podle slov Pavla Truxy kolínští policisté vytvořili speciální tým, který právě tyto krádeže vyšetřuje a spolupracuje samozřejmě i s kolegy ze sousedních okresů.

Informaci o suchdolské krádeži octávky v této chvíli kutnohorská policie nepotvrdila, její mluvčí Daniel Votroubek však přitakává, že Škody Octavie jsou mezi zloději stále v kurzu. „Na nápadu trestné činnosti je to jasně vidět,“ říká a připomíná zhruba týden starý případ z Vrdů.
„Říká se, že octávky jsou nejkradenější auta. Je to jasné, protože se do ni nich, zvlášť do těch starších typů, dá lehce dostat,“ mávl rukou automechanik z Kolína.

Majitelé těchto vozů mají smíšené pocity. „Člověk aby se už pomalu bál nechat auto přes noc na ulici. A to jsme na malé vesnici. Já naštěstí parkuji na svém pozemku, doteď jsem auto nezamykal, od nynějška jsem to začal dělat. O těch krádežích se mluví po celém okolí,“ popsal majitel zánovní Škody Octavie.