Devatenáctiletou ženu z Kolínska, která se loupeže účastnila, už policisté dopadli. Ve čtvrtek zahájili její trestní stíhání. Žena je podezřelá ze spáchání trestného činu loupež ve spolupachatelství, kterého se dopustila společně s dalšími dvěma muži.

Vše se odehrálo v neděli 30. srpna okolo 23. hodiny. V Sadské zastavil u mladíka vůz značky BMW. Vystoupili muž a žena. „Muž poté uchopil mladíka za levou ruku a řekl mu, ať si sedne dozadu do auta,“ řekla policejní mluvčí Petra Potočná s tím, že lupič držel v ruce šroubovák a mladík se, zřejmě v obavách, že by mohl šroubovák použít jako zbraň, nechal natlačit do vozu. Ten se vydal směrem na Nymburk.

U zahrádek, 150 metrů za značkou Nymburk, pak vůz zastavil, přičemž si spolujezdec nitrožilně aplikoval neznámou látku. Ve stříkačce mu však čtvrtina zbyla a tu použil, aby mladíka vyděsil. „Muž vystoupil z vozu a stříkačku držel hrotem jehly směrem k mladíkovi,“ popsala události Potočná. Muž se stříkačkou se pak měl mladíka zeptat, kolik má u sebe peněz, a když ten mu odpověděl, že čtyři stovky, začal mu se slovy ´Nedělej si srandu nebo tě zabiju´ vyhrožovat. Následně mladíka vyzval, aby vyndal všechno, co má v kapsách. Ten z obav vyndal peněženku s 3 500 korunami, doklady a mobilní telefon. Se slovy ´Jdi a můžeš být rád, že žiješ,´ pak lupiči odjeli.