Nechat je v autě? Bláznovství na entou, to je můžete rovnou zloději podat do ruky. Přikrýt dekou a jít se vnořit do chladivých vln? Z hlediska bezpečnosti ukrytí tak čtyři mínus. Nechat s nimi na dece neplavce nebo někoho z party, kdo si vytáhl nejkratší sirku? Chudák…

A tak to občas mnozí z nás řeší tím, že batoh či kabelku prostě nechají na břehu s tím, že nepoplavou daleko a na své věci uvidí. Ne všem se to ale vyplatilo. Poslední dobou se krádeže u vody začaly hojně množit.

V posledních dnech zaznamenala policie hned tři případy krátce za sebou. Dva u vyhlášeného koupacího místa Kolíňáků u písníku na Hradišťku I, další případ pak u neméně známé vodní plochy – na Sandberku.

„Na Hradišťku byla ženě odcizena kabelka s brýlemi, klíči, doklady, peněženkou a dalšími věcmi v celkové hodnotě 12 500 korun,“ popsala mluvčí kolínských policistů Věra Žídková. Další koupající tu přišel o batoh a jeho obsah za více než dva a půl tisíce korun, na Sandberku to byla opět odcizená taška s doklady, penězi, klíči a třeba i očkovacím průkazem.

Policie nabádá všechny, kdo vyráží za letními radovánkami k vodě, aby si na své věci dávali pozor. Aby pobyt u vody provázely jen hezké prožitky a ne nepříjemná překvapení a následné běhání po úřadech kvůli odcizeným dokladům.