Jednou z vyšetřovacích verzí je, že neznámý pachatel úmyslně hodil do vozu láhev s hořlavinou, případně za požár může neznámý mechanismus nastražený v autě. Mohlo se ale jednat o nedbalost nebo nešťastnou náhodu. Auto, které vzplálo mezi Hradešínem a obcí Masojedy na Kolínsku, zkoumají specialisté, jejichž zjištění ovlivní další vyšetřování.

Podle Terezy Janečkové stav muže nebyl vážný. "Pacienta jsme odvezli na chirurgickou ambulanci v Kolíně. Jednalo se přibližně o padesátiletého muže. Byl při vědomí. Na jedné polovině těla měl oděrky a malé tržné rány," popsala. Podle neoficiálních informací stačil muž vyskočit a zranění tak nebyla vážnějšího charakteru.

Podle mluvčí kolínské policie Petry Čimové si případ ihned převzal Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). To potvrdil i mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. "Zatím informací příliš není. K události došlo krátce před třiadvacátou hodinou. Podle jedné z vyšetřovacích verzí mohl neznámý pachatel vhodit blíže neurčený předmět, který explodoval. Nelze vyloučit, že se jednalo a nástražný výbušný systém," uvedl s tím, že šetření je teprve na samém začátku a zatím není jasná ani právní kvalifikace události.Další informace od policie by měly být k dispozici později.