Jak jsme včera informovali, několik policejních automobilů a přibližně desítka pohybujících se mužů zákona se ve středu pohybovali v ulici Anotnína Kaliny.

Důvod? Policejní razie. V jednom z bytů se měly nacházet kradené věci. Nám se na místě podařilo zjistit, že se skutečně jedná akci policie z Kutné Hory. Ta to také ústy svého mluvčího potvrdila. „Můžeme potvrdit, že naši kriminalisté byli úspěšní při jedné ze svých mnoha plánovaných akcí. Bližší informace budeme sdělovat až po ucelení všech skutečností,“ uvedl Daniel Votroubek z kutnohorského policejního ředitelství.

"Policejní automobily tady objížděly už v úterý v podvečerních hodinách," popsala jedna z obyvatelekdomu v ulic Antonína Kaliny s tím, že samotný zátah v domě č.p.1353 byl okolopáté hodiny ranní následujícího dne.

Obyvatelé domu vystrašil v brzkých ranních hodinách dunivý zvuk.Účastnila se ho i středočeská zásahová jednotka. "Vypadalo to jako výbuch a od té doby nejezdil výtah.Nevím, jestli to mělo souvislost s policejním zásahem. Razie byla v přízemním bytě," pokračovala Kolíňačka.

Akce se účastnilai středočeská zásahová jednotka. Předem bylovšenaplánované, aby nedošlo k případnému ohrožení na zdraví některých sousedů nebo kolemjdoucích.

Podle našich neoficiálních informací by se na místě mohly nacházet i věci, které přibližně před týdnem zmizely z chaty exministra a poslance Parlamentu České republiky Milana Urbana v Opatovicích I. V takovém případě by se kutnohorským kriminalistům podařil opravdu husarský kousek. Známý český politik totiž ze svého rekreačního sídla postrádá věci za více než čtvrt milionu korun.

Případ nadále sledujeme.