Mělo to být obyčejné odpoledne, vzpomíná dnes Josef Záklesník na páteční sled nečekaných událostí. S přítelkyní Terezou se chystali na nákup.
„Šel jsem vyhodit odpad a viděl jsem jak od závor směrem do ulice Tovární běží nějaký muž a vběhl do dvora,“ začal vyprávět Josef Záklesník s tím, že jako dlouholetému policistovi bylo jeho počínání podezřelé.

Viděl, jak mu z pod bundy kouká kus kabelky. „Pak zaběhl za dům, kde bydlíme. Přítelkyni jsem řekl, že počkáme, jestli se někdo neobjeví, komu by kabelka chyběla,“ pokračoval.

Netrvalo dlouho a skutečně se objevila starší vystrašená žena. Samozřejmě bez kabelky. „Zeptal jsem se ji a ta mi skutečně potvrdila, že ji právě někdo okradl,“ nastínil čáslavský strážník.

Neváhal a vyběhl směrem do dvora za dům. Aby mu však zloděj neutekl druhou stranou, prohlédl místo jen zběžně. „V tom jsem uslyšel křik mé přítelkyně, která na mě zavolala, že chce utéct druhou stranou. To zloděje doslova opařilo. Zůstal stát a já ho díky tomu chytil,“ vyzdvihl gesto své přítelkyně.

Poté vzal zloděje, aby ukázal, kde kabelku zahodil. Tak se stalo. Partnerka zavolala policii a i s obětí a lotrem vyčkali na na muže zákona. Hlídka zanedlouho přijela a lumpa zatkla. Později se ukázalo, že darebák toho má na svědomí mnohem více.

Kabelkář se dopustil i loupežného přepadení, hrozí mu deset let