Ve čtyři hodiny odpoledne loupila, v půl osmé už byla v policejních poutech. Tak by se dala shrnout nepovedená loupež, která se stala za bílého dne v Pečkách nedaleko místního vlakového nádraží. Příběh měl jednu hrdinku, devětasedmdesátiletou místní seniorku, která se právě vracela z pečovatelského domu.

Nepříjemný odpolední zážitek prožila včera devětasedmdesátiletá žena z Peček. V době, kdy stála před domem, k ní přistoupila neznámá žena. „Požadovala po ní cigaretu,“ popsala Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

Zlodějka se přiblížila k postarší ženě a sáhla jí do kapsy, ze které se jí pokoušela vzít peněženku. „Žena se však bránila a začala se s neznámou přetahovat,“ pokračovala Čimová. Nakonec se ale pachatelce stejně podařilo násilím kořist odcizit.

Policisté začali okamžitě po pachatelce pátrat. „Díky naprosto profesionálně odvedené práci, už v půl osmé večer zadrželi pětatřicetiletou ženu z Peček, která je podezřelá ze spáchání trestného činu loupeže, za což ji hrozí trest odnětí svobody v délce trvání na dvě léta až deset let,“ vypočítala policistka.
Zlodějku se podařilo rychle dopadnout také díky kamerovému systému. „Podívali jsme se na záznamy a díky znalosti místních poměrů se nám podařilo během čtyřiceti minut identifikovat pachatelku. Poté už byla jen otázkou času, kdy jí zadržíme. K tomu nakonec došlo přímo na ulici v Pečkách,“ vylíčil pečecký policista.

Podle našich informací je zadržená známou firmou závislou na drogách. „V minulosti se stejného deliktu dopustil i její bratr. Obětí se stal bezmála devadesátiletý občan,“ připomněl policista.