Šok zažili včera odpoledne obyvatelé Bobnic. Na kraji obce došlo k neštěstí. Dvě místní dívky, které byly na procházce se psem, smetlo auto. Starší z nich nehodu nepřežila, mladší byla s vážnými zraněními převezena do pražské nemocnice.

Jak se neštěstí stalo? Od Nymburka přijížděly Škoda Favorit a Toyota Corola. Jeden z vozů začal druhý předjíždět ve chvíli, kdy se první vůz chtěl vyhnout dívkám. Došlo ke střetu aut a jedno z nich pak smetlo dívky ze silnice. Podle prvních poznatků je viníkem řidič toyoty, místní asi čtyřicetiletý muž. „Zatím případ šetříme,“ řekl zástupce policejního ředitele Jaroslav Novák.

"Záchranářům se bohužel nepodařilo oživit devatenáctiletou dívku. Chodkyně na místě podlehla vážnému poranění hlavy. Osmnáctileté dívce, rovněž chodkyni, záchranáři ošetřili vykoubené rameno a s pohmožděnou krční páteře ji převezli do Fakultní nemocnice Na Bulovce v Praze," uvedla tisková mluvší záchranky Nina Šeblová.

Letecky byl od nehody transportován na traumacentrum Fakulní nemocnice Na Bulovce jeden z vážně zraněných řidičů. Další řidič s pohmožděním hrudníku a otřesem mozku byl odvezen na chirurgickou ambulanci do nemocnice v Nymburce.