K jednomu z případů došlo v ulici Mikoláše Alše. V brzkých ranních hodinách povolal občan strážníky, že jim na zvonek u vchodu zvoní neznámá žena. „Žena, která bydlí ve vedlejší ulici, byla pod vlivem alkoholu, z tohoto důvodu měla problém najít cestu domů. Strážníci nezraněnou ženu dovedli a doporučili jí, aby se prospala,“ uvedla mluvčí Městské policie v Kolíně Helena Honkiszová.

Zlodějům se v posledních dnech zachtělo krást v kolínských obchodech Obi a Tesco. Policisté obdrželi telefonát od zaměstnanců Obi, že zadrželi osobu, která kradla. Zloděj, který není v oblasti krádeží nováčkem, se tentokrát zaměřil na hmoždinky a závěs., „Muž z Kolína naplnil skutkovou podstatu přestupku úmyslným jednáním, když uschoval zboží v hodnotě 218 korun pod oděv a pronesl ho za pokladní zónu s úmyslem, že zboží odcizí,“ uvedla mluvčí s tím, že muž byl za svůj čin odměněn pokutou a zboží si pak následně zakoupil.

V protilehlém obchodu Tesco si návštěvník z Prahy chtěl přilepšit 'něčím dobrým na zub'. Ani jemu se tento čin kvůli dvěma stovkám nevyplatil. „Odcizil potraviny v celkové hodnotě 187 korun. Zboží ukryl a poté prošel za pokladní zónu s úmyslem, že ho odcizí,“ řekla Helena Honkiszová.

Jiný problém byl řešen v ulici Smetanova, v prostorách nové polikliniky. Před zimou se tam schoval místní bezdomovec. „Na dotaz, zda je v prostoru polikliniky z důvodu návštěvy lékaře odpověděl, že ne. Strážníci muže upozornili, že zde není možné se povalovat a schovávat, protože si na jeho jednání stěžují pacienti. Dále byla muži podána informace, že je zde ve městě možno využít ubytovnu pro osoby bez přístřeší,“ doplnila mluvčí.