Řidič se ve vozidle zachyceném na videu řítí místy až téměř dvojnásobnou maximální povolenou rychlostí. Zarážející je i podtitul videa „Prostě spěcháme“, který jak se zdá, by měl snad obhajovat tuto bezohlednou jízdu. „Tady už nejde o potřebnou dávku adrenalinu, ale odráží to naprostou řidičskou destrukci,“ komentovala video psycholožka Lýdie Kratinová.

Občasný sníh, který je na záběrech vidět, upozorňuje na to, že se celý incident odehrává v zimě a řidič nevzal na vědomí ani fakt, že by se na vozovce mohla objevit námraza, která v tomto ročním období není výjimkou. Bezohledný závodník tak riskoval se životem posádky vozidla, které řídil, ale i se životy dalších účastníků silničního provozu.

Videem se v tuto chvíli už zabývá policie. „Řidič zachycený na videu se dopustil přestupku, za což mu hrozí bloková pokuta ve výši 2.500 Kč,“ řekla tisková mluvčí kolínských policistů Věra Žídková.

Podle informací Kolínského deníku byl již zmíněný řidič vypátrán a vyzván k podání vysvětlení.

Pokud se zachycenému šoférovi prokáže, že jel více jak 160 km/h, mohl by kromě mnohem vyšší pokuty také až na jeden rok přijít o řidičské oprávnění. „Případ je ve fázi prověřování. Rychlost nebyla měřena radarem policie, tedy rychlost na tachometru nemusí být shodná s rychlostí vozidla,“ uvedla Věra Žídková.

Navíc upozorňuje na skutečnost, ač bylo video uveřejněno letos v lednu, skutek může být již promlčen, protože nikde není uvedeno datum skutku. Bezohledný pirát silnic tak nakonec může paradoxně vyváznout bez trestu.

Martin Šnajdr