V pondělí 10. srpna v časných ranních hodinách prorazili tehdy neznámým vozidlem pachatelé kovovou mříž u proskleného vchodu v obchodním centru Futurum v Kolíně. Pak se měli pokusit ukrást právě bankomat, který je nedaleko. Ovšem neúspěšně. Podle všeho totiž díky uchycení bankomatu s ním nemohli hnout, a tak z místa zanedlouho i s poškozeným vozidlem zmizeli neznámo kam.

Podle policie se však shodou okolností jen o několik hodin po pokusu nalezlo hořící vozidlo na pomezí Kolínska a Kutnohorska. Odstavený hořící vůz značky Ford Mondeo bylo nalezeno v ten samý den ve tři hodiny ráno na spojovací komunikaci mezi Kobylnicemi a Zábořím nad Labem na Kutnohorsku. Na místo byla povolána hasičská záchranná služba, která následně požár zlikvidovala. Podle hasičského vyšetřovatele mělo jít o jasné úmyslné zapálení.

Provedeným šetřením pak policie zjistila, že se jednalo o vozidlo odcizené osmého srpna v Hradci Králové. Případem se nyní zabývají kolínští ve spolupráci nejen s kutnohorskými policisty.

Podle našich informací se na pokusu o vloupání do kolínského Futura podíleli nejméně dva pachatelé. Policie zatím šetří událost pro trestný čin poškozování cizí věci a vloupání ve stádiu pokusu. Možná vzniklá škoda však zatím zůstává neprozrazena.