Ve vazbě už sedí dvaatřicetiletý muž z Kolínska. Toho policie obvinila z přečinu nebezpečného vyhrožování. „Už 6. března totiž napadl devětatřicetiletého muže, který si k němu přišel se svou ženou vypůjčit finanční hotovost,“ řekla Věra Žídková z kolínské policie.

Žadatel o peníze ale neuspěl. Místo toho se dočkal fyzickému ataku pěstí. Nezůstalo pouze u toho. Následně totiž začal vyhrožovat smrtí s nožem v ruce. Tím to ale neskončilo.

Případ měl dohru. Z poškozeného se stal pachatel a z pachatele svědek. Zmíněný „bankéř“ totiž policii uvedl, že poškozený na půdě domu vyrábí pervitin.

To se poté opravdu potvrdilo. Devětatřicetiletý muž poskytl peníze a prostory v pronajatém domě jednatřicetileté ženě z Prahy.

Ta za jeho peníze nakoupila v zahraničí suroviny k výrobě pervitinu a právě na půdě domu pak drogu skutečně vařili. O ní se pak mezi sebou dělili.

Žena spolu s mužem byli obviněni z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nyní oběma hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.