Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil proti 39letému muži trestní stíhání a obvinil ho ze spáchání nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Toho se dopustil tím, že letos od května do doby zadržení, tedy do 24. listopadu, úmyslně a neoprávněně distribuoval pervitin převážně na vlakovém nádraží v Českém Brodě.

"Devětatřicetiletý muž měl při zadržení u sebe tři uzavíratelné igelitové sáčky s obsahem bílé krystalické látky o celkové hmotnosti do tří gramů a také zelenohnědou sušinu o celkové hmotnosti okolo 15 gramů. Kromě toho měl u sebe kovovou drtičku a skleněnku," vyjmenovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Za zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí obviněnému v případě odsouzení trest odnětím svobody na dva roky až deset let, neboť byl za drogovou trestnou činnost v posledních třech letech odsouzen. Na rozhodnutí soudu o výši trestu si muž vyčkává ve vazební věznici.