I čtyři roky vězení hrozí devatenáctiletému mladíkovi, kterého policisté obvinili ze tří trestných činů. Mluvčí policie Michaela Richterová informovala, že muž opakovaně tankoval bez placení, řídil přes několik platných zákazů. A nakonec způsobil dopravní nehodu, při níž byla vážně zraněna žena, která s ním jela v autě.

„Komisařka zahájila proti devatenáctiletému muži trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání tří trestných činů, a to pokračující krádeže, pokračujícího maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a z těžkého ublížení na zdraví,“ konstatovala mluvčí.

Dopravní nehoda. Ilustrační snímek
Tragický měsíc. V červenci zemřelo na českých silnicích 36 lidí, více než loni

Krádeží se muž dopustil tím, že celkem v sedmi případech přijel k benzínovým čerpacím stanicím, kde natankoval do různých vozidel dohromady téměř 400 litrů pohonných hmot za částku přesahující 14 tisíc korun českých. 

„Na místa se dopravoval vozidly jako jejich řidič, a to i přes tu skutečnost, že má několik zákazů řízení platných do září 2023,“ přiblížila mluvčí příčinu obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Těžkého ublížení na zdraví se pak mladík dopustil, když způsobil dopravní nehodu, při níž utrpěla jeho spolujezdkyně těžké zranění. „Při projíždění levotočivou zatáčkou v Doubravčicích nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel mimo komunikaci, kde narazil do stěny příkopu, vlivem čehož se automobil převrátil na střechu,“ doplnila Michaela Richterová.