„Zadržení dlouhodobě na různých místech ve městě Kolín distribuovali drogy. Touto činností si každý z nich přišel na minimálně sto tisíc korun měsíčně," řekla k případu Petra Potočná, mluvčí kolínských policistů.

Na tři muže ve věku od jednatřiceti do jednačtyřiceti let je podán návrh na vzetí do vazby. Kuriozitou případu je čtvrtý obviněný. Tím je jednaosmdesátiletý muž, který je trestně stíhán na svobodě.

Členové čtveřice byli jedni z hlavních dealerů těchto drog v Kolíně, uvedla policejní mluvčí. „Proti všem bylo zahájeno trestní stíhání pro trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy," řekla. Pokud budou odsouzeni, hrozí jim vězení až na pět let.

Na vyšetřování případu se několik měsíců podílel speciální tým Kolín. „Ten byl zřízen na začátku letošního roku k eliminaci trestné činnosti v teritoriu města Kolín," uvedla Petra Potočná.

Do současnosti tento tým zadržel 23 pachatelů majetkové a 17 pachatelů drogové trestné činnosti, z nichž celkem 15 jich je trestně stíháno vazebně.