Zloději demonstrovali dostatek automobilů tím, že je rozdávali svým kamarádům. Jeden svědek vypovídal, jak sháněl auto pro přítelkyni. „Prostě jsem ho dostal s klíčkem, ale bez značky,“ řekl. Podle svých slov dostal vůz jednoduše proto, že lumpovi kdysi pomáhal jiné vozidlo odtáhnout.

Jakmile se ale soudce ptal na další informace, svědek vypovídal opatrně. „Poté, co jsem auto dostal, jsem ho odevzdal policii,“ vyhrkl. „Předtím jsem ale s ním byl v jedné obci na Kolínsku, kde jsem u kamaráda auto zaparkoval,“ upřesnil.

Když se soudce ptal, jestli se s obžalovanými zná, připustil svědek, že jim jako automechanik vozidla pomáhal opravovat. „Jsou to kamarádi, když potřebují pomoci, jak jim pomůžu,“ řekl.

Gang se ale nespecializoval pouze na automobily, vykrádal také hospody a jejich vybavení. „Moc si to ale nepamatuji, kradl jsem pod vlivem pervitinu,“ přiznal jeden svědek. Pamatoval si ale, co udělali s kořistí. „Ukradené věci jsme si rozdělili a prodali jsme je,“ připustil. Podle jeho slov obžalovaného jednou potkal se zmrzlinovým strojem, přičemž mu hned nabídl porci zmrzliny. „Bylo mi hned jasné, že to ukradl,“ řekl soudu.

Soudce se zeptal, zda bude svědkyně vypovídat. „Asi jo,“ odvětila mu s ledovým klidem

Nepříliš ochotná svědkyně byla žena, která se s jedním obžalovaným znala. „Budete vypovídat?“ zněla rutinní otázka soudce. Žena se na chvilku zamyslela a pak odvětila: „Asi jo.“

Spor začal motoristickou helmou. „Dostala jsem od něj helmu. Nabídla jsem ji na internetové aukci, ale neprodala se, obžalovaný ji chtěl zpátky,“ vypovídala.

Poté se soudce zeptal, jestli jí obžalovaný vyhrožoval. Nejprve to svědkyně popřela. Jakmile soudce položil dotaz znovu, žena přiznala, že ano. Mělo jít o vrácení helmy, kterou svědkyně chtěla prodat na aukci.

Obžalovaní na vyslechnutí verdiktu zatím čekají. Další pokračování soudního procesu se odehraje 7. července.