V brzkých ranních hodinách přijala Městská policie Kolín volání o pomoc od paní z Tyršovy ulice. „ Uvedla, že její manžel velmi vysokého věku spadl na zem z postele a ona ho sama neuzvedne,“ uvedla mluvčí městské policie Helena Honkiszová.

Strážníci se dostavili na místo a pánovi pomohli zpět do postele. „Nabízeli přivolání lékaře, ale toto bylo odmítnuto s tím, že zde nedošlo ke zranění. Paní děkovala hlídce za pomoc,“ dodala.

Děti poctivě zavolaly policii

Povalující se injekční stříkačky jsou v Kolíně velmi častou problematikou. Nejlepším řešením je vždy zavolat Městskou policii – a tak učinily i děti, které jsou díky prevenci pozornější.

Městská policie Kolín přijala v odpoledních hodinách oznámení od občana. „Uvedl, že je v prostoru parkoviště u Obchodního centra Futurum pohozená injekční stříkačka s tím, že počká na parkovišti na příjezd strážníků,“ poznamenala mluvčí kolínských městských policistů.

Po příjezdu policisté zjistili, že oznámení podali žák 2. základní školy a žákyně 7. základní školy v Kolíně. „Strážníci děti pochválili a provedli odklizení stříkačky do kontejneru na nebezpečný infekční odpad,“ doplnila mluvčí.

Dalším oznamovatel byl žák ze 4. základní školy z ulice Lipanská. Ten objevil stříkačku na trávníku před školou. „Hlídka Městské policie Kolín nebezpečný infekční materiál odklidila do sběrného kontejneru. Dále strážníci provedli kontrolu okolí místa nálezu, zda se zde nenachází další stříkačky,“ dodala Helena Honkiszová.