Obžalovaný, zvaný Pepíček, který je v současnosti ve výkonu trestu, měl ve svém rodinném domku v centru Peček prodávat psaníčka s pervitinem. K soudu se však ve čtvrtek dostavil pouze jediný svědek. Předvolaných jich přitom bylo hned několik. Dokonce se neukázali ani příbuzní obžalovaného. Další členové rodiny však v budově soudu nechyběli.

Jediný ze svědků, který se v soudní síni ukázal byl mladík, který si podle svých slov obžalovaného měl osobně koupit několik dávek pervitinu. „Drogy jsem kupoval pouze v Pečkách. Šlo asi o dvacet až třicet dávek. Cena nebyla vždy stejná. Od pěti set do tisíce korun,“ popsal soudu.

Právě tento svědek na začátku tohoto roku na policii poznal obžalovaného jako „svého dealera“ mezi osmi dalšími fotografiemi. „Pepíček“ však včera tvrdil, že svědka v životě neviděl.

Další líčení je naplánované na 11. listopadu.

Soudkyně Alena Králová odročila hlavní líčení na 11. listopadu tohoto roku. Obžalovanému mezitím vyprší trest za jiný delikt na konci října. Soudu se však zavázal, že v listopadu určitě dorazí. Drogy prý nikdy neprodával, pouze je užíval. To potvrzovala i slova členů jeho rodiny, kteří čekali na chodbě před jednací síní. „Pouze je uživatelem,“ popisovala starší žena s tím, že celá rodina do toho spadla a je to nemoc.