Incident se odehrál v polovině září v autobusu mířícím z Kutnohorska na Prahu, upřesnil Zdeněk Chalupa z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Jih. Konkrétně to bylo 16. září čtvrt hodiny před druhou odpolední ve vozidle spoje na lince číslo 381.

Jeden z cestujících, kteří krátce předtím nastoupili v Mukařově, se během jízdy do Říčan dostal do sporu s řidičem i jeho kolegou. A ve chvíli, kdy autobus přijel na zastávku Říčany, K Železniční stanici (nachází se poblíž křižovatky ulic Černokostelecká a Haškova), dotyčný udeřil. Napadl pěstmi řidiče i dalšího muže, rovněž jezdícího s autobusem.

„Oba při ataku utrpěli zranění v obličejové části hlavy,“ konstatoval Chalupa. S tím, že útočník pak autobus opustil. Odkráčel po Černokostelecké, z níž pak odbočil do Haškovy ulice. Právě odtud pocházejí kamerové záběry.

Částečný popis

„Policisté předpokládají, že by neznámého mladého muže mohl někdo poznat,“ řekl ve středu Chalupa. K dispozici je i částečný popis: hledá se muž ve věku kolem 25 let, přibližně 185 cm vysoké štíhlé sportovní postavy, který hovořil česky; bez přízvuku a vady řeči. Zřejmě nosí dioptrické brýle. Na sobě měl černé triko a tmavé krátké kalhoty; na hlavě černou kšiltovku (baseballovou čepici). Popis dále připomíná černou stylovou rouškou, jež na levé tváři měla nějaký znak (nejspíš červený emblém kruhového tvaru).

Občany, kteří tuší, o hoho se jedná, policisté žádají o pomoc se zjištěním totožnosti hledaného pasažéra. Chalupa v té souvislosti uvedl, že jeho výpověď může objasnit důležité okolnosti případu. „Rovněž se mohou ozvat i případní další svědci, kteří se v inkriminované době pohybovali v místě události, či byli přímo svědky incidentu,“ připomněl s tím, že s informacemi se lze zastavit na služebně odvodního oddělení v Říčanech – nebo zavolat na telefonní čísla 725 961 502 či 974 881 730.

Využít je také možné tísňovou linku 158. Kdy k události došlo, se dobře pamatuje: 16. září 15 minut před 14. hodinou. Byla to středa.