„Bylo spatřeno auto v Býchorech včera kolem 20h, posádka nabízí malým dětem bonbony a láká je do auta. Černá Škoda Octavia. Prosím sdílejte a poučte své děti," upozornila obec na sociální síti.

Příspěvek začalo ihned sdílet mnoho lidí z celého Kolínska a věc si přebírají policisté. „V tuto chvíli nemáme podnět od obce ani občanů. Příspěvek na sociální síti se však hodně sdílí a věcí se začnou zabývat kolínští kriminalisté," sdělila Deníku policejní mluvčí Michaela Richterová a v této souvislosti vyzvala občany, kteří mají podezření na jakékoli protiprávní jednání, aby kontaktovali Policii České republiky.  „Buď na lince 158, nebo osobně na obvodních odděleních," řekla.

Obec Býchory nechtěla svůj příspěvek více komentovat s ohledem na probíhající vyšetřování. 

Plakát s ministrem vnitra Vítem Rakušanem ve vaku na mrtvoly na výjezdu z Českého Brodu na silnici I/12 směrem na Kolín v pondělí 18. prosince 2023.
Vít Rakušan v pytli na mrtvoly? Policie případ řeší, žádné rozhodnutí nepadlo

Policisté se následně k situaci vyjádřili i na svém webu. „Tato informace je samozřejmě z pohledu policie velice zásadní a hodna okamžitého prověření. Proto i apelujeme na všechny, tedy i pisatele příspěvku, že jediným vhodným postupem v takovýchto případech, ale i v dalších, kdy občan cítí obavu, je ohrožen život a zdraví ostatních, je kontaktování policistů, a to buď prostřednictvím linky 158, nebo oznámením na nejbližší policejní služebně," sdělila policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle policie taková oznámení vůbec nepodceňují, ba naopak se vždy snaží situaci okamžitě prověřit a řešit, a případně nastavit taková opatření a mechanismy, aby co nejdříve takové jednání objasnili. 

Věc nebyla oznámena policii

„I přesto, že se mělo dle příspěvku na sociálních sítích jednat o děti, nikdo žádné oznámení na policii neučinil. Policisté nicméně věnují této informaci náležitou pozornost a provádějí potřebná opatření k zjištění skutečného stavu této věci. 

„Považujeme za důležité sdělit, že bezodkladné oznámení jakéhokoliv protiprávního jednání, a to naprosto běžným a standardním způsobem – tedy oznámením prostřednictvím veřejně známé linky tísňového volání 158 – zajistí okamžitou reakci policistů, kteří mohou v daných věcech okamžitě jednat. Sociální sítě v žádném případě nenahrazují tato oznámení a naprosto neověřený a neoznámený případ může vyvolat strach, obavu a paniku," dodala Suchánková.