V pondělí 10. srpna v časných ranních hodinách prorazili vozidlem zatím neznámí pachatelé kovovou mříž u proskleného vchodu. Pak se měli pokusit ukrást právě bankomat, který je nedaleko. Ovšem neúspěšně. Podle všeho totiž díky uchycení bankomatu s ním nemohli hnout, a tak z místa zanedlouho i s poškozeným vozidlem zmizeli neznámo kam.

Událost potvrdili i v samotném Futuru. „Došlo k vloupání do dveří obchodního centra,“ uvedl vedoucí kolínského obchodního centra Futurum Miloslav Kocek s tím, že šlo o hlavní vchod od nádraží. Zda šlo o neúspěšnou krádež bankomatu však nepotvrdil. „To nebudu potvrzovat ani vyvracet. Obraťte se na policii,“ dodal Kocek.

Právě policie se podle našich informací celou událostí ihned začala zabývat. „Na případu skutečně pracujeme. Vzhledem k teprve počátku vyšetřování nemůžeme bližší informace sdělit,“ uvedla Petra Čimová z kolínského policejního ředitelství.

Výše škody na zařízení zatím není přesně vyčíslená. Kolik by vznikla škoda krádeží bankomatu zatím majitel neuvedl. Z předchozích podobných krádeží je ale zřejmé, že finanční ztráty by se pohybovaly v řádech miliónů korun.