K jejímu domu v malé obci na Kouřimsku se dostavili dvě ženy a dva muži. „Žádali ženu o vodu do motorového vozidla,“ popsala Věra Žídková z kolínské policie.

Sled událostí byl naprosto totožný jako v případech z minulosti. Seniorka pracovala na zahrádce před domem. Přání neznámých lidí vyslechla a odešla pro vodu. Tu pak lumpům předala.

Po krátké době se ovšem vrátili s tím, že voda nestačila a potřebují další. Koloběh se opakoval, ale to už skupinka věděla. kam seniorka přesně zamíří a kde určitě chvíli nebude.

Co následovalo? Poděkování za vodu a klidný odjezd neznámých lidí stříbrným vozem a neurčené značky pryč. Tedy až do té doby než starší žena zjistila, že během dobrého skutku měla nezvané hosty v domě.

„Žena zjistila, že z ložnice jí zmizela vkladní knížka a třináct tisíc korun v hotovosti,“ uvedla mluvčí kolínské policie.

K popisu pachatelů se podařilo zjistit, že se jedná o dva muže a dvě ženy tmavší pleti blíže neurčeného věku.

Policie řeší případ jako krádež, za který hrozí pachatelům odnětí svobody až na dva roky.

Lumpové stále využívají důvěřivosti zejména starších lidí. Každý by si proto měl dobře rozmyslet, s kým se dá do hovoru.

Policie žádá případné svědky o veškeré informace ke zmiňované skupině nebo případu. Není totiž vůbec vyloučeno, že podobné kousky předváděli i v minulosti a budou v nich pokračovat i nadále.