Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ze skříně ve třídě spadl net server. Potrestali učitelku

Čerčany - Při běžné školní výuce češtiny žáci deváté třídy Základní školy v Čerčanech na Benešovsku předváděli dramatizaci. Do divadelní scénky se tak vžili, že se při nástinu rozverného objetí při rozloučení opřeli o skříň, která se otřásla a spadl z ní, z dvoumetrové výšky, záložní zdroj.

20.6.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Ladislav Jerie

Přitom došlo k poškození nejen záložního zdroje, ale i elektroinstalace, čímž nastal výpadek elektrického proudu v celé škole. Ke zranění žáků nedošlo. Vyučující Martina Bočková událost oznámila vedení školy a vysvětlení přidali i aktéři poškození net serveru.

Druhý den byla ředitelem školy Miroslavem Králem udělená učitelce českého jazyka výtka pro porušování povinnosti vyplývající z pracovně právních předpisů. „Měla jsem prý situaci předvídat a ohrozila jsem svým jednáním zdraví a bezpečnost dětí," konstatovala se slzami v očích Martina Bočková. 

Kdo, kdy a proč záložní zdroj školní počítačové sítě na vratkou nezajištěnou skříň v deváté třídě dal, pedagožka netuší. „K podobné události mohlo dojít kdykoliv, například během přestávek," podotkla učitelka.

„Považuji za velmi nezodpovědné nechat volně přístupný záložní zdroj na nestabilní skříni v učebně, která se, na rozdíl od učebny informatiky, kde mohou být žáci jen s pedagogem, nezamyká a v níž se střídá celý druhý stupeň," konstatovala Martina Bočková.

Faktem zůstává, že náhradní přístroj byl poté umístěný jinam.

Další šok

Učitelka českého jazyka v Základní škole Čerčany Martina Bočková byla měsíc a půl nemocná. Po návratu do zaměstnání jí čekalo pozvání k osobnímu jednání s ředitelem Miroslavem Králem.

„V místnosti na mě čekal ještě zástupce ředitele Josef Prchal a vyučující na prvním stupni Olga Jelínková. Pan ředitel mi předal druhou pracovní výtku, kterou mi udělil za období, kdy jsem byla v pracovní neschopnosti," nastínila učitelka.

„Bylo mi řečeno, že výuka českého jazyka neodpovídá očekávaným výstupům žáka devátého ročníku a také se žáky dostatečně neprocvičuje učivo a nepíšeme písemné práce," uvedla pedagožka, která v čerčanské základní škole končí.

„Nařčení, že mnou vyučované děti údajně nic neumí, se mě velmi dotklo, neboť je pokládám za velmi šikovné a bystré, se smyslem pro intuici a vlastní názor," ohradila se češtinářka, neboť všichni žáci devátých tříd se dostali na střední školy i prestižní gymnázia.

V přijímacích řízeních z českého jazyka byli úspěšní, někteří nadprůměrně. Umísťovali se také v literárních soutěžích. V celostátních srovnávacích SCIO testech žáci 9. ročníků získali 51 a 56 procent, což je běžný republikový výsledek.

Účelová šikana?

„Celá kauza je silně dehonestující a jedná se o účelovou šikanu ze strany vedení školy," tvrdí Martina Bočková, která původně nastoupila do Čerčan jako zástup za mateřskou dovolenou na dobu určitou.

Po dvou letech jí byla smlouva změněná na dobu neurčitou. „S vyjádřením, že je moje práce hodnocená kladně a jsem potřebným členem pedagogického sboru," připomněla trpce češtinářka.

Ukončením pracovního poměru na základě výtek totiž zaniká nárok na odstupné, na nějž by mladá žena měla nárok. Ředitel školy na zaslané otázky neopověděl.

Čtěte také: Dětskou stížnost na učitele v Čerčanech přetavují na politický boj

Autor: Ladislav Jerie

20.6.2016
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby do poslanecké sněmovny v Cerhenicích na Kolínsku
33

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Volební místnost Radim, Kolínsko.
39

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Od volební urny s kočárkem za příbuznými

Kolín – Alespoň na chvíli vzdálen od politických třenic zůstane po dobu voleb lídr středočeské kandidátky STAN Vít Rakušan. Volit bude čtyři hodiny po poledni v Kolíně, kde působí jako neuvolněný starosta – a do volební místnosti ve školce v Bachmačské ulici to má jen kousek; bydlí totiž ve stejné ulici. Jinak se ale jeho světem stanou návštěvy příbuzných – a kočárek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení