Ti se podle jejích slov vracejí k programovému prohlášení rady kraje, sepsanému loni na podzim při vzniku koalice po krajských volbách, aby si ověřovali, zda kraj vedou v souladu s tehdy dojednanými cíli.

Spokojenost s tím, že se to daří, hejtmanka v pondělí netajila. Současně však připomněla, že se věci vyvíjejí – a ne vše, co psáno, platí do posledního písmene. Reagovala tak na upozornění, že hned první bod kapitoly Bezpečnost, IZS a krizový management zní: „Vytvoříme sklady ochranných pomůcek, ve kterých budou připraveny dostatečné zásoby. Informace o stavech skladů budou veřejné a aktualizované vždy do 24 hodin.“ Další pak hovoří o vytvoření krajského informačního systému s neustále aktuálním přehledem o lékařích, zdravotnických zařízeních, domovech seniorů, sociálních zařízeních, zdravotnické záchranné službě, o jejich potřebách ochranných pomůcek i o aktuálních skladových zásobách těchto pomůcek i dalšího potřebného materiálu.

Radní Středočeského kraje v pondělí 15. listopadu na tiskové konferenci na krajském úřadu představili svůj pohled na první rok svého působení ve vedení kraje. Uprostřed hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Investovat bude Středočeský kraj zatím moci jedině na dluh

Nyní, kdy to vypadá, že se hlásí další vlna koronavirové pandemie, slibované seznamy nejsou k nalezení. Krajští radní tyhle plány přehodnotili, vysvětlila Pecková. „V praxi se ukázalo, co funguje,“ konstatovala. S tím, že seznamy s denně aktualizovanými stavy zásob nejsou potřebné – stejně jako samotné sklady. Na rozdíl od loňska, kdy ochranných pomůcek byl zoufalý nedostatek nejen ve středních Čechách, ale vlastně po celé Evropě a prakticky po celém světě (což se odrazilo i v přemrštěných cenách), nyní s nákupem tohoto materiálu není problém.

Radní pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS) připomněl, že krajské sklady ochranných pomůcek vytvořené před nástupem nynější koalice byly zrušeny a vyklizeny s tím, že uskladněný materiál byl většinou přinejmenším na hraně expirace. Krajské slady už nejsou potřeba, když zdravotnická zařízení mají vlastní zásoby, jež není problém doplňovat; stačí objednat u dodavatele. Určité zásoby nicméně kraj podle Pavlíkových slov přece jen udržuje, aby bylo možno reagovat v případě krátkodobého výpadku dodávek.