Pořízení nového vybavení za bezmála 7,2 milionu korun pro Zdravotnickou záchrannou službu Středočeského kraje, k němuž patří ještě člun pro zásahy na vodě (má se využívat na Vltavské kaskádě jak při reálných výjezdech, tak v rámci výcviku a společných cvičeních s dalšími záchrannými složkami) schválili středočeští radní. Ti se k věci vyjadřují vzhledem k tomu, že jde o příspěvkovou organizaci kraje. Krajský úřad uvedl, že v případě schválení dotace získá záchranná služba všechny potřebné peníze z programu reprodukce majetku Ministerstva zdravotnictví ČR.

Kdo je připraven, není překvapen, připomněl okřídlená slova právě v souvislosti s vybavením pro zdravotnické záchranáře náměstek hejtmanky s kompetencí pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS). „Neustále pracujeme na tom, aby středočeská záchranka měla co nejmodernější techniku a vybavení. Každoročně podporujeme nákup nových sanitek, investujeme do lepších přístrojů nebo vybavení výjezdových základen,“ konstatoval.

Ze slavnostního otevření Bikeparku Hluchov ve Staré Boleslavi.
OBRAZEM: Novou trať pro bikery si lidé přáli doplnit i malým okruhem pro děti

Připomněl, že takové investice jsou nákladné, a tak ho těší možnost využít dotačního programu ministerstva. Ocenil i záchrannou službu za to, že investiční záměry připravila. „Dobré vybavení je v případě mimořádných událostí a krizových situací klíčové,“ zdůraznil Pavlík. Koneckonců: kdo je připraven… Je tudíž třeba pamatovat na nahrazení dosluhující nebo z dnešního pohledu již nevyhovující techniky novým vybavením, stejně jako na rozšiřování výbavy, která pomůže zvýšit kvalitu poskytované přednemocniční neodkladné péče při řešení mimořádných událostí a krizových situací.